Doradztwo biznesowe

doradztwo-biznesowe

Reorganizacje i optymalizacje kosztów

Nawet dobre firmy o uznanej pozycji na rynku, czasem nie osiągają wyników, które byłyby satysfakcjonujące dla właścicieli czy kadry zarządzającej. W tym miejscu, mówimy o konieczności zmian w firmie aby zwiększyć efektywność prowadzonej działalności. W tym celu konieczne jest przeprowadzenie restrukturyzacji operacyjnej/ rozwojowej czy reorganizacji jako działań długoterminowych ukierunkowanych na rozwój firmy i budowanie wartości dla jej właścicieli. Odmienną sytuacją są okoliczności kryzysowe, podczas których pogarszające się wyniki i utrata płynności prowadzą do sytuacji zagrożenia. W tym wypadku konieczne są natychmiastowe działania, krótkoterminowe, czyli restrukturyzacja finansowa, która ustabilizuje sytuacje i stworzy warunki do wyjścia z kłopotów.

Inwestycje i rozwój

Projekty związane z rozwojem (inwestycje, nowe produkty lub usługi, nowe rynki) wymagają dobrego przygotowania oraz gruntownej i kompleksowej analizy całego projektu. Projekty rozwojowe to także nakłady czasu i zaangażowania ludzi w firmie, niezależnie od codziennych obowiązków związanych z prowadzoną działalnością. Dlatego też angażując doradcę, możliwe jest szybsze i kompleksowe przygotowanie nowego przedsięwzięcia. W efekcie zyskuje się oszczędność czasu i wyprzedzenie konkurencji.
• Opracowanie kompleksowego business planu nowego przedsięwzięcia
• Pozyskanie źródeł finansowania
• Monitorowanie i pomoc przy wdrażaniu

Finansowanie działalności

Pomoc przy wyborze właściwych źródeł finansowania dostosowanych do potrzeb firmy, przygotowanie niezbędnej dokumentacji i negocjacje w imieniu klienta.
• Kredyty obrotowe i inwestycyjne
• Leasing operacyjny i finansowy
• Faktoring
• Finansowanie poprzez inwestora finansowego, fundusze private equity

Zarządzanie kapitałem obrotowym i płynnością bieżącą, planowanie gotówki

Wielkość kapitału obrotowego ma istotny wpływ na zdolności firmy do finansowania jej bieżących zobowiązań co ma zasadnicze znaczenie dla zachowania bieżącej płynności finansowej. Jest to kluczowa kwestia do normalnego funkcjonowania firmy i jej stabilnego rozwoju. Wdrożenie odpowiednich procedur i zasad postępowania oraz planowanie gotówki to podstawowe narzędzia do skutecznego zarządzania tym obszarem firmy.

 

konsulting

Konsulting IT

Analiza rozwiązań informatycznych pomaga ustalić obszary problematyczne, w których występują możliwości optymalizacji procedur i kosztów, a tym samym pozwala zwiększyć efektywność prowadzonych działań.

Więcej

wsparcie-merytoryczne

Dobór systemów IT

Wsparcie merytoryczne przy wyborze systemów informatycznych. Profesjonalne doradztwo w zakresie zakupu systemu informatycznego optymalnie dobranego do potrzeb Klienta. Dostosowanie systemów informatycznych do…

Więcej

wdrozenia-systemow

Wdrożenie systemów informatycznych

Systemy informatyczne służące wspomaganiu zarządzania przedsiębiorstwem lub współdziałania grupy współpracujących ze sobą przedsiębiorstw, poprzez gromadzenie danych…

Więcej

fundusze-ue

Fundusze UE

Monitoring i wsparcie w zakresie pozyskania funduszy UE. Analiza profilu działalności oraz dokumentacji firmy pod kątem doboru źródeł i zmaksymalizowania szans uzyskania dofinansowania z funduszy UE…

Więcej

O nas

Działamy kompleksowo. Prowadzimy profesjonalne doradztwo dotyczące komputerów, oprogramowania i systemów informatycznych. Śledzimy nowoczesne rozwiązania, wybieramy i wdrażamy najlepsze. Dopasowujemy je do potrzeb i profilu działalności firm oraz klientów indywidualnych. Przeprowadzamy szkolenia oraz serwisujemy sprzęt.

Dane firmy

ERG Technology S.A.

 • Siedziba główna: ul. Stefana Korbońskiego nr 14B, 30-443 Kraków
 • 32 441 60 08
 • 32 750 56 88
 • biuro@ergtech.pl
 •  
 • Oddział Rzeszów: ul. Jana Twardowskiego 9,
  35-302 Rzeszów
 • Oddział Katowice: ul. Zygmunta Krasińskiego 29/9,
  40-019 Katowice

Formularz kontaktowy

Wyślij swoje dane kontaktowe, a my oddzwonimy.

Adres email (wymagane)

Twój telefon (wymagane)